Поиск
Для перевірки підозр на коронавірус створена мобільна бригада
- nsivcentr
- 17 июн. 2020 г.
- 2 мин. чтения
В КНП «Новгород- Сіверський районний Центр ПМСД» згідно вимог наказів Міністерства охорони здоров′я та Управління охорони здоров′я Чернігівської обласної держадміністрації створена медична мобільна бригада для проведення заборів зразків біологічних матеріалів від пацієнтів з підозрою на коронавірусну хворобу (COVID-19).
Працівники, залучені до роботи у мобільній бригаді, пройшли спеціальне навчання із забору біоматеріалів для досліджень на наявність COVID-19.
Медичні працівники мобільної бригади в засобах індивідуального захисту їдуть до осіб, щодо яких є підозра інфікування або є симптоми коронавірусної хвороби (COVID-19), здійснюють збір біологічного матеріалу для полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР).
Відбір зразків матеріалів і транспортування з відповідним направленням до Чернігівського лабораторного центру проводять за алгоритмами, визначеними в Стандартах медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)», затверджених наказом МОЗ від 28.03.2020 № 722.
Мобільною бригадою КНП «Новгород-Сіверський районний Центр ПМСД» за період роботи відібрано 62 зразки біологічного матеріалу та доставлено в Чернігівський лабораторний центр для проведення полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР). У всіх випадках результати тестів були негативними.
Що таке полімеразна ланцюгова реакція?
Полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР або PCR) — показує наявність/відсутність в організмі людини ДНК або РНК вірусу. Завдяки цьому можна виявити в захворілого коронавірус ще в перші дні зараження. Проводять ПЛР-тестування шляхом забору зразків з двох зон верхніх дихальних шляхів (носоглотки та ротоглотки) пацієнта. Виконується воно протягом 24 годин на спеціалізованому обладнанні в Чернігівському лабораторному центрі.
Згідно наказу МОЗ України від 20.05.2020 №1227 «Про затвердження Змін до стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)» біологічний матеріал (носоглоткові та ротоглоткові мазки) для дослідження методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) відбирається у таких категорій осіб:
Пацієнти з клінічними ознаками коронавірусної хвороби.
Пацієнти з пневмонією.
Особи, що контактували з підтвердженим випадком.
4. Особи з імуносупресією (отримують хіміотерапевтичне або гормональне лікування), які підлягають госпіталізаії/ операції.
Всім іншим категоріям осіб, в тому числі особам, які потребують планового лікування проводиться імуноферментний аналіз.
Що таке імуно-ферментний аналіз?
Імуно-ферментний аналіз (IgM, IgG) виявляє комплекс антиген–антитіло, який виробляється, коли організм уражений вірусом. Метод ІФА-тестування визначає імуноглобуліни двох типів — M і G. Імуноглобуліни М свідчать про наявність активної імунної відповіді, тобто про те, що людина зараз хворіє на коронавірусну інфекцію. Імуноглобуліни G, у свою чергу, означають те, що людина вже перехворіла або інфікувалася вірусом, тож в неї виробився імунітет до вірусу. Обстеження проводиться у обласних медичних закладах.

Comments